• Vítejte u nás!

  Vítejte u nás!

  Loď , co voní novotou  -  NOE

  nejnovější loď je bez ohledu na počasí příjemným místem pro Vaše nevšední zážitky na   Baťově kanále...
  Zkuste něco netradičního a vemte rodinu a přátele na palubu.  Na tematicky

  Číst dál
 • Tipy na výlet

  Tipy na výlet

  když tomu chcete přijít na chuť
  (1-3 hodinová plavba)

  Na motorové lodi můžete plout po kanálovém úseku k Veselí nad Moravou a zpět, nebo proplout naší plavební komorou na vyjížďku po řece Moravě.
  Tuto variantu

  Číst dál
 • Školní výlety

  Školní výlety

  NOVINKA!
  Výtvarné hrátky na cestě do pohádky. Malování na kameny, i ti nejmenší si odnesou svoji rybu! Cena 69,-/os ( kameny, barvy, rámeček, drát )

  Plujte s námi do pohádky

  Tento výlet je vhodný pro děti MŠ

  Číst dál
 • 1
 • 2
 • 3

S pádlem za dobrodružstvím

Ti, co chtějí uniknout ruchu civilizace a vyplout vstříct dobrodružství pomocí síly vlastních (cizích) paží, se mohou vydat po Baťově kanále na kánoích či kajacích. Velice líný tok vám dovolí plout po i proti proudu a jistě velkým zážitkem bude samotné proplutí plavební komory. Pokud ale toužíte po opravdovém dobrodružství, sbalte si svačinu na celý den, vybere si pro vás vhodné plavidlo (kajak, kánoe, raft) a vyplujte přímo z naší půjčovny na 14km dlouhý úsek, kdy řeka Morava protéká původním neregulovaným korytem (meandry Moravy).

Neobvyklou scenérii tamních pláží a zákoutí, které řeka vytváří po staletí bez zásahu člověka, využili několikrát i filmaři. Takže pláž, kterou využijete k odpočinku, můžete vidět v pohádce O Ječmínkovi a při pohledu na vysoké písčité stěny si připomenete černobílý film Cesta do pravěku, jehož některé exteriéry pocházejí právě odsud. I vy zahlédnete hnízdiště čápů, volavek a bobří nory. Plavba tu má velmi poklidný charakter (zkušený vodák by ho označil při sníženém průtoku za „olej“, ale krásný „olej“), a tak se hodí i pro úplné začátečníky a rodiny s dětmi.

Vaše pádlování skončí v Rohatci-kolonie na mole pod železničním mostem. Lodě si odtud odvezeme zpět do půjčovny a přibalíme i vaše řidiče. Pro cyklisty je tu speciální možnost, nechat si dovézt svoje kola do cíle plavby a pokračovat po skončení výletu na lodích dál v sedle svého kola.

spadlem1   spadlem2   spadlem3